Nepřístupný dokument, nutné přihlášení
Input:

Požární tabulky, bezpečnostní barvy a značky

6.10.2014, , Zdroj: Verlag Dashöfer

7.6.4.10
Požární tabulky, bezpečnostní barvy a značky

kpt. Ing. Pavla Tománková

Označování pracoviště a ostatních míst příslušnými bezpečnostními značkami patří k povinnostem zaměstnavatelů, které mohou zabezpečovat zaměstnanci s platnou odbornou způsobilostí - preventisté požární ochrany ve smyslu ustanovení § 11 odst. 6 zákona o požární ochraně. Ale také ostatní zaměstnanci by měli být seznámeni v rámci školení o požární ochraně s požárními a bezpečnostními značkami, které se na pracovištích nacházejí. Musí se totiž řídit jejich pokyny a měli by proto rozumět jejich významu)

Specifika požárních tabulek a značek

Z hlediska vytváření podmínek k provedení rychlého a účinného zásahu je zásadní označování nástupních ploch pro požární techniku, které musí být trvale volné včetně potřebných příjezdových komunikací. Proto je také důležité označování rozvodných zařízení elektrické energie, hlavních vypínačů elektrického proudu, uzávěrů

 
 Napište nám
 Beru na vědomí, že tento formulář neslouží pro zadávání odborných dotazů, ale pro zasílání Vašich podnětů a postřehů k fungování portálu. Pro zadávání odborných dotazů prosím používejte tento formulář. Děkujeme za pochopení.
 Děkujeme, na Váš podnět budeme reagovat do 24 hodin v rámci pracovního týdne.
Input: